ORLIK /AKTUALNOŚCI / ZAW. GR. NIEBIESKA / ZAW. GR. ZIELONA/  TABELAZDJĘCIA /

Sezon 2014/2015

25-26.06.2015

KOWNO 25-26.2015 – turniej zespołu ŻAK

druzyna wwwW dniu 25-26.06.2015 r. zespół żaków ( 2006/2007 ) przebywał w Kownie  Biorąc udział w Turnieju Międzynarodowego w, w którym uczestniczyły zespoły  z Litwy, Łotwy , Rosji i Polski.

Pojechaliśmy tam głównie po naukę , gdyż był to nasz pierwszy taki wyjazd za granicę. Chociaż nie udało nam się odnieść sukcesu, jednak zebraliśmy kolejne doświadczenie.  Ten wyjazd pokazał, że rodzime rozgrywki to co innego niż gra z rywalami zagranicznymi. O ile na wiosnę prezentowaliśmy się już dużo lepiej niż jesienią , wygrywając m.in. mecze z drużynami MOSP-u, o tyle w tym turnieju mecze były trudniejsze. Wyjazd nie odbyłby się gdyby nie pomoc ze strony rodziców. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim rodzicom, a szczególnie tym, którzy uczestniczyli w  wyjeździe, dzięki czemu na każdym kroku pomagali w opiece nad wszystkimi dziećmi. W dniu powrotu do Polski  pojechaliśmy jeszcze do Wilna aby skorzystać z atrakcji w Aquaparku. Do polski wróciliśmy późną nocą. Przebywając na Litwie nawiązaliśmy kontakt z organizatorami i w przyszłości planujemy wyjazdy na podobne turnieje jak i również na obozy sportowe.

 

Zdjęcia poniżej…

010203040506070809101112131415161718192021222324252627282930

18.05.2015

 Pierwszy wiosenny turnieju żaków w tym roku zorganizował klub BSP Jagiellonia.pogorzalki13

Nasz zespół odniósł jedno zwycięstwo pokonując drużynę MOSP 2:0. Jako zespól jesteśmy jeszcze na zróżnicowanym poziomie , gdyż są zawodnicy , którzy trenują 9 miesięcy , ale są też i tacy trenujący 2 miesiące. Wynik zespołu w tym wieku nie jest najważniejszy , a raczej to aby każde dziecko przebywało na boisku i zdobywało wartościowe doświadczenie. Trzeba na koniec dodać, iż zespoły przeciwko , którym gramy trenują już 3-ci rok dlatego na dzień dzisiejszy jest taka różnica. Mimo wszystko widać w naszej grze mały postęp w porównaniu do meczów z jesieni.

Galeria w folderze zdjęcia

22.03.2105

KSW niebiescy wwwW dniu 22.03.2015r. w Publicznym Gimnazjum nr 6 w Białymstoku odbył się Wielkanocny Turniej Żaków (dzieci urodzone w 2006 i 2007 roku) w piłce nożnej pod hasłem „Małe kroki przyszłego mistrza. Organizatorem turnieju był Klub Sportowy „Włókniarz” Białystok przy współudziale sponsora firmy EMD oraz z dużą pomocą rodziców. W turnieju brało udział 10 zespołów – dziewięć drużyn chłopców oraz, co jest ewenementem na Podlasiu, jedna drużyna dziewcząt. Dziewczyny na co dzień trenują w Klubie Sportowym „Włókniarz pod okiem trenera UEFA B Wojciecha Sokoła. Nasz Klub wystawił jeszcze dwa zespoły chłopców – Włókniarz Niebieski i Włókniarz Zielony. Drużyny te są prowadzone przez trenera UEFA B Artura Dakowicza.KSW zieloni www Chłopcy reprezentujący Włókniarza Niebieskiego to zawodnicy posiadający już pewne doświadczenie boiskowe, natomiast w drużynie Włókniarza Zielonego w większości występowali zawodnicy , którzy trenują zaledwie kilka tygodni. Drużynie Zielonych taki turniej był bardzo potrzebny, gdyż dzięki temu mogli zdobyć cenne doświadczenie boiskowe, które będzie procentowało w przyszłości. Oprócz naszych zespołów w rozgrywkach wzięły udział przedstawiciele: Warmii Grajewo, MOSiR Mońki ( dwa zespoły), AP Junior Białystok (dwa zespoły), Puszcza Hajnówka oraz APT Brylant Bielsk Podlaski.Drużyny zostały podzielone na dwie grypy: „A” i :B”. W grupie „A” znalazły się zespoły APT Brylant, Puszcza Hajnówka, Włókniarz Zielony, AP Junior Białystok , MOSiR Mońki II. Grupa „B” to ekipy MOSiR Mońki, Włókniarz Białystok Niebieski, Włókniarz Białystok Dziewczęta, Warmia Grajewo i AP Junior II Białystok.

W meczach grupowych Włókniarz Niebieski odniósł 4 zwycięstwa w czterech meczach i zajął 1-sze miejsce. Drużyna dziewcząt zdobyła 2 pkt w czterech meczach, remisując z Warmią Grajewo 0:0 oraz z AP Junior II , także 0:0. Dziewczęta dwukrotnie poniosły minimalne porażki z Włókniarzem Niebieskim ( 0:1), a także z MOSiR Mońki ( 0:1). W swojej grupie zajęły 5-te miejsce i musiały grać o miejsce 9-te z drużyną Włókniarz Zielony. Trzeba dodać , iż porażki dziewczyn były nieznaczne i zabrakło z pewnością ogrania boiskowego gdyż był to ich pierwszy turniej. Pomimo tego debiut dziewczyn w takich rozgrywkach należy uznać za udany, o czym na pewno świadczą wyniki. Wszyscy, którzy oglądali mecze z udziałem naszych zawodniczek głośno oklaskiwali je przy każdej udanej akcji w ataku i w obronie. Trzecia drużyna wystawiona przez nasz klub ( Włókniarz Zielony) grała bardzo ambitnie. Krótki staż treningowy oraz małe doświadczenie wpłynęło na rezultaty osiągnięte na boisku. Zieloni przegrali mecze w grupie i pozostało im walczyć o miejsce 9-te z dziewczętami. W tym ostatnim meczu, po wewnętrznej walce, chłopcy z Włókniarza Zielonego pokonali dziewczęta 2:0. W sporcie często bywa tak , że co jest radością dla jednych staje się smutkiem dla innych. Tak było po ostatnim meczu. Zwycięstwo Zielonych osłodziło wcześniejsze porażki. Ambicja dziewczyn przełożyła się na łzy małych sportowców.

W meczu o pierwsze miejsce w turnieju Włókniarz Niebieski spotkał się z bardzo trudnym i doświadczonym rywalem APT Brylant z Bielska Podlaskiego. Dla naszego zespołu dotarcie do finału było pewnym osiągnięciem. Pomimo ogromnego zaangażowania ze strony naszych młodych zawodników w pierwszych minutach dominowała drużyna z Bielska Podlaskiego. APT Brylant objął prowadzenie, a następnie wykorzystując nasze niezdecydowanie zdobył kolejne gole. Po fazie przewagi przeciwników Włókniarz przeszedł do ataku i zdobył bardzo ładne dwie bramki. Jednego z najpiękniejszych goli strzelił nasz zawodnik z około 20 metrów pod poprzeczkę bramki. Po tym golu na trybunach było słychać głośne „ jest” a potem duże brawa. Nasi zawodnicy mogli strzelić jeszcze kolejne bramki ale raz trafiliśmy w słupek, a raz w poprzeczkę. Pomimo tego mecz zakończył zasłużonym zwycięstwem 5:2 dla zespołu APT Brylant. Nasi zawodnicy udowodnili , że przez trening i cierpliwość można osiągnąć mały sukces.

Kolejność w turnieju Wielkanocnym:                                zdjęcia dostępne: http://mlodziez.kswlokniarz.pl/zak/zdjecia/

1 miejsce – APT Brylant Bielsk Podlaski

2 miejsce – KS Włókniarz Białystok Niebieski

3 miejsce – AP Junior Białystok

4 miejsce – Warmia Grajewo

5 miejsce – MOSiR II Mońki

6 miejsce – AP Junior II Białystok

7 miejsce – Puszcza Hajnówka

8 miejsce – MOSiR Mońki

9 miejsce – Włókniarz Białystok Zielony

10 miejsce – Włókniarz Białystok Dziewczęta

22.03.2015

WIELKANOCNY TURNIEJ Żaków w Białymstoku

W dniu 22.03.2015 r. w sali Publicznego Gimnazjum nr 6 w Białymstokuludzik

przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 1

odbędzie się turniej piłki nożnej

zawodników urodzonych w 2006 roku i młodszych,

rozpoczynamy od 9:30.

W rozgrywkach wezmą udział zespoły : APT „Brylant” z Bielska Podlaskiego., Warmia Grajewo, Puszcza Hajnówka, MOSiR Mońki ( dwie drużyny), Akademia Piłkarska „Junior” z Białegostoku ( dwie drużyny) oraz KS „Włókniarz” Białystok (dwie drużyny chłopców i jedna drużyna dziewcząt). Organizacja turnieju możliwa jest dzięki pomocy sponsorskiej oraz przy zaangażowaniu rodziców za co szczególnie dziękujemy.  Zawody odbędą się w godz. 9.30 – 15.00.

Zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania – wstęp bezpłatny.

 

17.03.2015

ŻAK turniej halowy w Bielsku Podlaskim

W dniu 08.03.2015 zespół Żaków brał udział w turnieju halowym w Bielsku Podlaskim.ludzik

W turnieju oprócz nas startowały jeszcze zespoły Brylant Bielsk Podlaski ( 3 drużyny) , Jagiellonia Białystok , Olimpia Zambrów, Puszcza Hajnówka, Orzeł Bobola Siemiatycze ( 2 drużyny) , Piast Białystok. Łącznie do zawodów przystąpiło 10 zespołów. Biorąc pod uwagę to iż Olimpia Zambrów występująca w naszej grupie wygrała w finale drugim zespołem z naszej grupy t.j. APT Brylant można powiedzieć , że musieliśmy grać w silniejszej grupie. Właśnie z tymi dwoma zespołami przegraliśmy będąc drużyna mniej doświadczoną. Poza tym grając w grupie z Puszczą Hajnówka zremisowaliśmy 0-0 oraz z Orłem Bobola Siemiatycze 1-1. W tym drugim meczu byliśmy bliscy zwycięstwa lecz prowadząc 1-0 daliśmy strzelić sobie bramkę wyrównującą. Gdybyśmy ten mecz wygrali wówczas nasza drużyna grałaby o miejsce 5-te, a tak pozostał nam mecz o 9-te miejsce, który wygraliśmy 3-0. Patrząc na naszą drużynę można powiedzieć , że jest rozwojowa, gdyż z każdym miesiącem dochodzą nowi zawodnicy. Chłopcy maja jeszcze mało rozegranych meczów z innymi zespołami przez co czasami wychodzi brak takiego doświadczenia na boisku w najważniejszych momentach. Czas działa na naszą korzyść, a ci co biorą regularnie udział w treningach  będą z pewnością systematycznie podnosić swoje umiejętności. W dniu 22.03.2015 dzięki pomocy sponsorskiej jednego z rodziców będziemy gospodarzami turnieju rozgrywanego w sali Publicznego Gimnazjum nr 6 przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 1.

W tym turnieju zdobędziemy kolejne jakże dla nas cenne doświadczenie boiskowe. Założeniem jest aby każdy zawodnik naszej drużyny wystąpił na boisku dlatego zamierzamy wystawić do gry dwa zespoły. Oprócz nas na boisku będą jeszcze drużyny z Hajnówki, Grajewa, Mosir Bielsk Podlaski, ATP Brylant Bielsk Podlaski, Moniek oraz Akademia Piłkarska Junior z Białegostoku.

Link do zdjęć http://mlodziez.kswlokniarz.pl/zak/zdjecia/

PARTNER

SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW