piastW sobotę odbyła się kolejna kolejka lidze młodzika gr.6 tym razem Nasz zespół zmierzył się w derbach Białegostoku z Piastem Białystok na boisku
lokalnego rywala.

Piast Białystok – Włókniarz Białystok 1:0

Mecz rozgrywany był w tragicznych warunkach, rzęsisty deszcz, przenikliwy wiatr, a do tego… źle na te warunki odporna murawa nie ułatwiała rozegrania dobrych i składnych akcji. Jako pierwsi zaatakowali nasi zawodnicy, jednak po ładnej akcji z prawej strony boiska i mimo kilku dogodnych szans nie udało się umieścić piłki w siatce. Po chwili inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze, którzy po jednej z trzech akcji zdołali strzelić bramkę.

Nasz zespół zareagowała tak jak powinien i od razu ruszył do odrabiania strat, jednak piłka tego dnia wpaść nie chciała, gdyż albo przeszkadzała murawa, albo źle nastawiony celownik jak choćby w sytuacji 1×1 z bramkarzem), albo dobrze interweniował goalkeeper gospodarzy. Do kontrowersji doszło jednak pod koniec meczu, po rzucie rożnym i dobrym rozegraniu, naszemu zespołowi udało się w końcu strzelić upragnioną bramkę wyrównującą. Ku zdziwieniu wszystkich, sędzia dopatrzył się pozycji spalonej, nie zauważył jednak że po drugiej stronie bramki obok bramkarza na linii bramkowej stał obrońca gospodarzy, co wyklucza prawidłowość tej decyzji. Fakt że miał zadanie utrudnione, ponieważ nie miał asystenta (na mecz nie dojechali sędziowie liniowi) nie do końca go jednak tłumaczy gdyż ewidentnie wystarczyło spojrzeć w lewo i prawo zanim użyje się gwizdka. Sędzia jednak również człowiek i tak jak i my popełnia błędy, trzeba z pokorą przyjąć ten wynik i odegrać się na wiosnę.

PARTNER

SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW