W niedziele na boisku przy ul.Sokólskiej zespół młodzika Naszego klubu rozgrywał swój kolejny mecz w lidze.Rywalem z jakim przyszło się zmierzyć był zespół Piasta Białystok. Z racji tego iż oba teamy przodowały w tabeli przed tą potyczką, stawka spotkania była dość wysoka, zwycięstwo którejś z drużyn dawało lidera grupy i dużą przewagę nad resztą ekip goniących.

Początek meczu dość wyrównany, dużo walki i przepychanek, ale tego można było się spodziewać przed pierwszym gwizdkiem, gdyż mecze derbowe z reguły tym się charakteryzują. Pierwszą bramkę, dość nieoczekiwanie zdobyli przyjezdni, po ładnej akcji indywidualnej obrońca Piasta, przebiegł ponad połowę boiska mijając jak tyczki naszych zawodników i strzelił obok interweniującego bramkarza. Zespół gospodarzy zareagował jak należy, ruszył szybko do odrabiania strat. Przez wiele minut piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki gości, sztuka ta udała się dopiero 5 minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę.

Druga połowa to mocne, jednak nieskuteczne ataki Włókniarza. Minuta po minucie przeciwnik słabł, a gospodarze co rusz zagrażali jego bramce. Aż nadeszła 52 minuta meczu i rzut rożny… dla Piasta Białystok. Dośrodkowanie z narożnika boiska i bardzo niefortunna interwencja naszego bramkarza, który lecącą wzdłuż bramki piłkę, wrzucił ją do własnej siatki. Sytuacja ta sprawiła że na 8 minut do końca meczu po raz kolejny przegrywaliśmy. Ostatnie minuty meczu to desperacki atak gospodarzy jednak również bardzo skuteczna obrona przyjezdnych. Bramki strzelić się już nie udało żadnej z drużyn i tym samym, mimo dobrego meczu w naszym wykonaniu przegrywamy z Piastem Białystok 1:2

Włókniarz Białystok – Piast Białystok 1:2