IMAG0092
W weekend 21-22.01.2017 drużyna młodzika KS Włókniarz Białystok (rocznik 2004/05) udała się na bardzo atrakcyjny turniej do Kiejdan (org. Kedainiai), położonych ok 50km od Kowna (Litwa). Turniej ten stał na wysokim poziomie, a Nasi podopieczni godnie reprezentowali Polskę na tle zespołów z Litwy, Łotwy, Estonii i Białorusi.

W każdym meczu chłopcy pokazywali nie małe umiejętności techniczne, oraz taktyczne, dokładając do tego wielką wolę walki. W tabeli końcowej zostali sklasyfikowani na 5 miejscu, co mimo iż jest nie małym osiągnięciem, nie do końca odzwierciedla potencjału Naszego zespołu w tym turnieju (opinie trenerów z innych drużyn). W żadnym meczu chłopcy nie odstawali umiejętnościami, a momentami wręcz dominowali na boisku, jednak jeśli można powiedzieć że czegoś zabrakło, to zdecydowanie skuteczności i odrobiny szczęścia.

Turniej na DUŻY PLUS, doświadczenie zebrane podczas tych dwóch dni turnieju, gdzie zagraliśmy z zespołami z aż 4 różnych krajów, nie odda nawet najlepszy trening. Gra na tak wielkiej i pięknej hali, gdzie swoje mecze rozgrywa nawet reprezentacja Litwy w koszykówkę (sport narodowy naszych sąsiadów), oraz wiele atrakcji, to coś, czego chłopcy nie zapomną do końca życia.
Już się zapowiedzieliśmy że wracamy tam za rok… tym razem po zwycięstwo!!!

Wyniki:
GRUPA A
KS WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK – Nevezis Kedainiai (Litwa) 6:1
Jakacki 2x, Kurzyński 2x, Piech, Chim

KS WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK – Żalgiris Kowno (Litwa) 0:0
KS WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK – SC Grobinas (Łotwa) 0:1
KS WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK – Fortuna Mińsk (Białoruś) 1:2
Chim

Grupa Mistrzowska:
KS WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK – Ylenurme (Estonia) 0:2
KS WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK – Fortuna Mińsk 1:5
Kurzyński
KS WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK – Nevezis Kedainiai (Litwa) 1:0
Chim

IMAG0074IMAG0055
IMAG0060

PARTNER

SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW