11.05.2016

MOSiR Siemiatycze – Włókniarz Białystok

3:2 (0:2)

mosir siemiatyczeUlegliśmy w meczu wyjazdowym w Siemiatyczach tamtejszej Cresovi 3-2. Chociaż powinniśmy być mocno źli na siebie , gdyż przegraliśmy wygrany mecz. Kolejny raz przydarzają nam się koszmarne błędy w obronie , które przeciwnik wykorzystuje a my mając w meczu o wiele więcej sytuacji stuprocentowych nie potrafimy wygrać spotkania. W przekroju całego meczu byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym , ale niestety nie zdobyliśmy żadnego punktu. Oddaliśmy na bramkę rywali około 20 strzałów a przeciwnicy zaledwie 6-7 i to oni cieszyli się z wygranej a na naszym koncie nadal widnieje cyfra zero. Nie można pozwalać strzelać bramki przeciwnikowi w ten sposób , błędy bramkarza i obrońców trzeba nazwać karygodnymi , gdyż po raz kolejny sami strzelamy sobie bramki. Pierwsza połowa to nasza całkowita dominacja po bramkach Macieja Stachelka i Damiana Falkowskiego do przerwy prowadzimy 2-0.

Mnóstwo niewykorzystanych sytuacji i to był  najmniejszy wymiar kary dla gospodarzy , gdyż mogliśmy spokojnie dorzucić jeszcze dwa lub trzy trafienia. Rozmowa w przerwie była o koncentracji i o tym żeby nie pozwolić rywalom na strzelenie bramki w pierwszych 10 minutach drugiej połowy. Nasi zawodnicy wyszli zbyt pewni siebie i to ich zgubiło. Po 5 minutach fatalny błąd naszego bramkarza i tracimy bramkę na 1-2. Gospodarze uwierzyli w siebie i dalej atakowali , kolejne nasze straszne błędy w ustawieniu i remis 2-2. Kolejna akcja i już przegrywamy 3-2. Zaledwie rozpoczęła się druga połowa a my tracimy trzy bramki w ciągu 10 minut i cały trud z pierwszej połowy poszedł na marne. Próbowaliśmy doprowadzić do remisu , ale niestety nie udało się , mieliśmy swoje sytuacje i ich nie wykorzystaliśmy min. strzał w poprzeczkę , nieuznana bramka przez sędziego. Ale kolejny raz grając dobrze nie potrafimy ustrzec  się banalnych błędów i tracimy w prosty sposób bramki , jeżeli chcemy zdobywać punkty musimy dawać z siebie wszystko w obronie i zachować cały czas koncentrację. Szkoda straconych bramek i punktów , gdyż na pewno to my w tym meczu zasłużyliśmy na pełną pulę będąc częściej przy piłce i stwarzając o wiele więcej sytuacji od przeciwników. Taka niestety jest piłka i nie zawsze lepszy wygrywa. Pozytywy są takie że z każdym meczem gramy coraz lepiej i zdobycie przez nas pierwszych punktów jest kwestią czasu bo nie zasługujemy na ostatnie miejsce w tej lidze.

02.05.2016

KS Włókniarz 0: 2 MOSP Białystok

Drużyna KS Włókniarz poniosła porażkę z MOSP 2000 Białystokhebr z tłem w meczu ligowym 0-2. Mimo utraty trzech punktów był to niezły występ w naszym wydaniu i nie musimy się niczego wstydzić , gdyż sprawiliśmy ekipie Mospu sporo problemów. Pierwsza połowa była dość wyrównana , chociaż optyczną przewagę posiadali przeciwnicy. Próbowaliśmy odpowiedzieć rywalom szybkimi kontratakami, lecz brakowało w naszych poczynaniach ostatniego podania i szybszych decyzji o strzale na bramkę przeciwnika. Obrana przez nas taktyka okazała się bardzo skuteczna i przeciwnicy nie stworzyli sobie wielu okazji do zdobycia bramki. Do przerwy remis 0-0.

Po przerwie zostaliśmy zepchnięci do defensywy i w większości musieliśmy się bronić , było to wynikiem braku sił i oczywiście tego , że nie wszyscy regularnie uczęszczają na treningi. Bardzo dobre zawody w bramce rozgrywał Filip Statkiewicz , który w drugiej części zaliczył kilka bardzo dobrych interwencji. Wreszcie nasza defensywa została przełamana , po rzucie rożnym i niepewnym zachowaniu w obronie przegrywaliśmy 0-1. Wiele przeprowadzonych zmian zawodników nie przyniosły oczekiwanego rezultatu i w końcówce spotkania straciliśmy bramkę na 0-2 i ponieśliśmy porażkę. Przed nami jeszcze wiele meczów w tej rundzie i miejmy nadzieję , że niedługo zdobędziemy jakieś punkty. Nie tylko w tym meczu , ale również w poprzednich mieliśmy fajne momenty w grze , ale gramy bardzo nierówno bo przeplatamy dobre zagrania z fatalnymi i w większości przeciwnicy wykorzystują nasze błędy. Brakuje regularnego uczęszczania chłopaków na treningi bo wówczas powinniśmy wyglądać lepiej pod względem piłkarskim i również sprawnościowym.

02.04.2015

Podlaski ZPN – Mazowiecki ZPNmazowiecki związek piłki nożnej

Zbiórka 05.05.2016 o godzinie 10:30 na boiskach Miejskim ul. Słonecznej w Białymstoku. Zawodnicy powinni posiadać sprzęt sportowy (buty piłkarskie na boisko, ochraniacze, legitymacje szkolne, aktualne badania lekarskie )

Zawodnicy z KS Włókniarz

Aleturowicz Jakub
Stachelek Maciej

25.04.2016

LISTA ZAWODNIKÓW REPREZENTACJI im. K.DEYNY ROCZNIK 2000Podlaski ZPN

Powołanych na konsultację szkoleniową w Białymstoku w dniu 27.04.2016

Zbiórka w dn. 27.04.2016 o godzinie 11:30 na Stadionie Miejskim w Białymstoku ul. Słoneczna 1. Zawodnicy powinni posiadać sprzęt sportowy (koszulki, spodenki treningowe, buty piłkarskie na boisko ze sztuczną nawierzchnią, ochraniacze),

Kontakt telefoniczny z trenerem: OSTASZEWSKI DARIUSZ 504 010 416

08.04.2016

Nie udała się inauguracja rozgrywek ligowych KS Włókniarz.herb jagiellonia

W pierwszym meczu po przerwie zimowej nie sprostaliśmy drużynie BSP Jagiellonii Białystok ulegając 1-3. Brak koncentracji i błędy w kryciu już na początku spotkania sprawiły , że po pięciu minutach gry przegrywaliśmy 0-1 po rzucie karnym skutecznie egzekwowanym przez gości. Staraliśmy się odrobić poniesione straty lecz mimo tego , że graliśmy bardziej agresywnie i wyższym pressingiem nie udało się stworzyć groźnych okazji aby wyrównać. Do przerwy wynik nie uległ zmianie przy kolejnych okazjach bramkowych przyjezdnych.

Po przerwie zmieniliśmy trochę ustawienie , wprowadziliśmy kilku świeżych zawodników i zagraliśmy jeszcze bardziej ofensywnie i to przyniosło korzyść już po kilkunastu minutach. Bardzo dobre dośrodkowanie Damiana Falkowskiego wykorzystał wprowadzony wcześniej Adrian Rębacz i wreszcie 1-1. Mimo strzelenia przez nas bramki wyrównującej to Jagiellonia nadawała ton grze i była trochę lepiej zorganizowana , stwarzała kolejne sytuacje. Wreszcie dopięła swego i po stałym fragmencie gry znowu po biernej postawie w obronie tracimy kolejną bramkę. Później odkryliśmy się chcąc znowu wyrównać i po kontrze tracimy kolejną bramkę – przegrywając mecz 1-3. Staraliśmy się i walczyliśmy , lecz okazało się to zbyt mało na dobry zespół Jagiellonii. Pierwszy mecz za nami , teraz wyjazd do Suwałk a tam postaramy się powalczyć o punkty.

02.04.2015

REPREZENTACJA PODLASIA im. K. DEYNY rocznik 2000

Podlaski ZPN
Powołanych na konsultację szkoleniową  w Białymstoku w dniu 23.03.2016, zostało dwóch zawodników reprezentujących nasze barwy klubowe:

• Aleturowicz Jakub
  • Stachelek Jakub

Zbiórka w dniu 23.03.2016 o godzinie 15 :30 na boiskach MOSP przy ul. Świętokrzyskiej w Białymstoku.

Zawodnicy powinni posiadać sprzęt  (buty piłkarskie na boisko, ochraniacze)

02.04.2015

PERSPEKTYWA ŁOMŻA – JUNIOR STARSZY 1:2prespektywa łomża

Dziś t.j. 02.04.2015 r. odbył się drugi mecz rundy rewanżowej juniorów starszych pomiędzy Perspektywą Łomża a Włókniarzem Białystok. Od samego początku przeważaliśmy wyraźnie na boisku często będąc przy piłce. Niestety oprócz walki z rywalem trzeba było walczyć z boiskiem, które przez swoje nierówności sprzyjało zdecydowanie gospodarzom. Nasi zawodnicy nie zrażeni takimi warunkami od razu przeszli do ataku. Pomimo dużej przewagi przez pierwsze 20 minut ciężko było stworzyć sobie dogodna sytuację. W dalszej części pierwszej połowy oddaliśmy kilka uderzeń na bramkę rywali z Łomży i stworzyliśmy dwie sytuacje bramkowe. Przy pierwszej nasz zawodnik był na minimalnym spalonym i sędzia bramki tej nie uznał. W drugiej po stały fragmencie gry nasz obrońca znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem lecz po uderzeniu z ostrego kąta piłka minimalnie minęła bramkę. W drugiej odsłonie meczu w 55 minucie meczu wychodzimy na prowadzenie. Bartosz Bogdan znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy i pomimo ostrego kąta precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce. W ciągu najbliższych 15 minut stworzyliśmy sobie kolejne trzy sytuacje do zdobycia bramki lecz następne gole nie padły. W 67  minucie wykonywaliśmy rzut rożny, który zakończył się celnym uderzeniem piłki nogą przez Adama Żuka. W tym momencie prowadziliśmy bezpiecznie 2:0 i nic nie zapowiadało większych emocji w końcówce tego spotkania. Nadal dążyliśmy do zdobycia kolejnego gola. W 83 minucie nasz rozgrywający  po raz kolejny  nieodpowiedzialnie traci piłkę w wyniku czego gospodarze przechwytują ją wyprowadzając skuteczną kontrę. Uderzeniem zza pola karnego z około 25 pod samą poprzeczkę zawodnik gospodarzy ustala wynik spotkania na 2:1 dla naszej drużyny. W końcówce meczu mieliśmy jeszcze dwie okazje do zdobycia bramki lecz w precyzji  przeszkodziło nam boisko w swojej nierówności oraz w drugiej sytuacji obronną ręką wyszedł z tego bramkarz Perspektywy.

Po tym meczu należy pochwalić cały zespół za sposób prowadzenia gry a oprócz tego wyróżnić blok defensywny z bramkarzem włącznie ponieważ gospodarze stworzyli sobie tylko jedną sytuacje pod naszą bramką.

Nasza drużyna zagrała w składzie:

Fiedorczuk Damian – Bućko Łukasz, Żuk Adam, Mściwujewski Marcin, Żukowski Daniel, Śliwowski Dawid (od 62 min. Wróbel Dawid), Kaźmierczak Kacper, Zieniewicz Maciej, Dyrynda Juliusz ( od 70 min. Uścinowicz Kornel) , Bogdan Bartosz, Lenczewski Patryk ( od 72 minuty Klimkowski Jakub).

28.03.2015

JUNIOR STARSZY – WIGRY Suwałki 0:2 (0:1)wigry_suwalki

Zespół Juniora starszego w swoim pierwszym meczu rundy wiosennej przegrał z drużyną Wigry Suwałki 0:2, do przerwy przegrywając 0:1. Trzeba przyznać , że był to mecz dwóch drużyn grających na podobnym, dobrym poziomie i chociaż wynik sugeruje inaczej to byliśmy co najmniej równorzędnym partnerem dla zespołu z Suwałk. Przez pierwszych kilka minut goście zaskoczyli nas agresywną i szybką grą oddając zza pola karnego dwa groźne uderzenia, wybronione dobrze przez naszego bramkarza Damiana Fiedorczuka. Potem nasz zespół przeszedł do bardziej zdecydowanych ataków, grając szybciej w polu piłką.

Do przerwy dwa razy mieliśmy uderzenia po rzutach rożnych  głową Adama Żuka i Dawida Śliwowskiego. Pierwsze z nich trafiło w poprzeczkę bramki Wigier, a drugie uderzenie obronił bramkarz przyjezdnych. Oprócz tych sytuacji mieliśmy jeszcze uderzenie zza pola karnego w wykonaniu Patryka Lenczewskiego, które z trudem zostało wybite na rzut rożny przez bramkarza oraz sytuację sam na sam z bramkarzem stworzoną przez Bartosza Bogdana zakończona minimalnie niecelnym uderzeniem obok bramki. Gola na 0:1 straciliśmy po rzucie karnym. Zawodnik gości przedzierając się w pole karne przy linii końcowej boiska został zaczepiony nogą przez jednego z naszych obrońców w efekcie czego sędziemu nie pozostało nic innego jak tylko podyktować rzut karny. Pewne uderzenie z 11-tu metrów otworzyło wynik meczu. Po przerwie ruszyliśmy do ataku próbując zdobyć bramkę wyrównującą lecz mieliśmy problem z dobrze broniącą się ekipą Suwałk. Stwarzaliśmy zamieszanie pod bramką gości ale bramka nie padła. Natomiast Wigry Suwałki wykonując rzut rożny wykorzystały nasze gapiostwo i podwyższyły wynik na 2:0. W ostatniej minucie wykonujący rzut rożny Maciej Zieniewicz mocno uderzył piłkę , która przeszła wzdłuż bramki w odległości jednego metra zaskakując nie tylko przyjezdnych ale także i nas. W doliczonym czasie gry próbowaliśmy zdobyć honorową bramkę dośrodkowując piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ale po uderzeniu piłki głową ponownie przez Dawida Śliwowskiego piłka tym razem otarła się o zewnętrzną stronę słupka wychodząc za bramkę.

Pomimo, że nie odnieśliśmy zwycięstwa trzeba powiedzieć , że zagraliśmy całkiem nie złe spotkanie, ale rywale byli w tym dniu lepiej od nas dysponowani odnotowując wygraną. Mam nadzieję, że z tego spotkania szybko wyciągniemy wnioski i już we czwartek w następnym meczu to my zejdziemy z boiska jako zwycięzcy.