Marcin Strzeliński

Trzy zwycięstwa i dwie porażki w kolejnym turnieju 

Od dwóch porażek rozpoczęliśmy 4 turniej ligowy organizowany przez MOSP 2 Białystok . O ile porażka z faworytem MOSP 1 Białystok była wkalkulowana o tyle pechowa przegrana z Michałowem ( bramka z wolnego w ostatnich sekundach meczu ) trochę popsuła nasze nastroje . Ale na szczęście szybko wróciliśmy na zwycięskie tory i odnotowaliśmy trzy kolejne zwycięstwa , w tym z bezpośrednim konkurentem o drugie miejsce w tabeli Gryfikiem Gródek . Na uwagę zasługuje fakt , że zostaliśmy pierwszą drużyną która strzeliła bramkę zespołowi MOSP 1 , bo do tej pory drużyna ta miała około 90 bramek strzelonych i 0 straconych .

Do zakończenia jesiennych rozgrywek pozostały jeszcze dwa turnieje . Za tydzień w sobotę jedziemy do Gródka a za dwa tygodnie to my będziemy gospodarzami . Zapowiada się bardzo ciekawa  walka o drugie miejsce w tabeli premiowane awansem do grupy mistrzowskiej między Włókniarzem 3 i Gryfikiem . Po 20 rozegranych meczach idziemy ” łeb w łeb ” .

Czytaj dalej

Apetyt rośnie w miarę jedzenia !!!

Jakby mi ktoś powiedział miesiąc temu , że będę czuł niedosyt po tym jak moja drużyna dozna jednej porażki na pięć meczy to bym nie uwierzył . A jednak ….

Kolejny bardzo udany weekend w wykonaniu chłopaków z Włókniarza I ( zwycięstwo , 3 remisy i porażka ) i Włókniarza II ( dwa zwycięstwa , dwa remisy i porażka ) .

Ale mały niedosyt pozostał , gdyż Włókniarz II wygrywał z Koroną Dobrzyniewo 2 – 1 , która jest bezpośrednim rywalem w walce o pierwsze miejsce w grupie , by ostatecznie przegrać 2 – 3 . Szkoda tej porażki , bo zwycięstwo dawało nam powrót na szczyt tabeli , dzięki młodszym kolegom z Włókniarza I , którzy przez swoją heroiczną postawę wywalczyli remis właśnie z Koroną ” urywając ” im dwa punkty . Niestety ta porażka i remis w ostatnim meczu sprawiły , że rywal zwiększył swoją przewagę .

A już tak na ” chłodno ” jestem zadowolony z postawy zespołu , bo widać było że dają z siebie wszystko . I za to Wielkie dzięki dla Was Chłopaki .

Z kolei postawa Włókniarza I z turniej na turniej coraz bardziej mnie zachwyca . Ci młodsi chłopcy pokazują czym w piłce jest ambicja , determinacja , wola walki . Dzięki tym cechom grają jak równy z równym ze wszystkimi zespołami w grupie . BRAWO

Czytaj dalej

W ostatnim turnieju mogliśmy się zaprezentować w nowych pięknych strojach ufundowanych przez firmy :MOTOKLINIKA I EMD . Wspieramy też szczytną akcję : ZOSTAŃ DAWCĄ SZPILKU

zd

zdj

zdje

Świetna postawa obu zespołów

Z wielką przyjemnością ogląda się spotkania chłopców z Włókniarza 1 i 2 . To ile serca wkładają w grę i ile mają w sobie ambicji daje mi jako trenerowi dużo radości . A prawdziwą ozdobą turniejów są bratobójcze pojedynki między sobą .

Dobra i skuteczna gra Włókniarza 2 pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość i można oczekiwać awansu do grupy mistrzowskiej na wiosnę . Co prawda straciliśmy pierwsze miejsce na rzecz Korony Dobrzyniewo ale jeszcze bardzo dużo meczy do rozegrania i można stratę punktów odrobić .

To jak grają chłopcy z rocznika 2007 z Włókniarza 1 świadczy pozycja w tabeli . Będąc zespołem młodszym zajmujemy 4 miejsce w tabeli mając niewielką stratę do miejsca 3 . A do tego mamy najmniej straconych bramek , bo tylko 4 w dziesięciu meczach . Co uważam jest rewelacyjnym rezultatem .

Wyniki Włókniarz 1 :

Włókniarz – Jastrząb          1 : 0 ( Krystian Jędrzejczyk ) i 0 : 0

Włókniarz – Podlasiak       2 : 0 ( Wiktor Nowel , Oliwier Boratyński ) i 1 : 0 ( Dawid Grzywiński )

Włókniarz – Korona            0 : 1 i 0 : 1

Włókniarz – Hetman           0 : 1 i 0 : 0

Włókniarz – Włókniarz 2    0 : 0 i 1 : 1 ( Grzywiński Dawid ; Adrian Jurkowski )

 

Wyniki Włókniarz 2 :

Włókniarz – Jastrząb     2 : 0 ( Staś Zolnik , Michał Dubowski ) i 2 : 0 ( Patryk Gierej i sam. )

Włókniarz – Podlasiak   1 : 0 ( Paweł Suszko ) i 3 : 2 ( Michał Dubowski x3 )

Włókniarz – Korona  2 : 0 ( Staś Zolnik , Patryk Gierej ) i 0 : 2

Włókniarz – Hetman 0:1 i 2 : 1 ( Patryk Gierej i Staś Zolnik )

Dwa kolejne turnieje ligowe za nami

W grupie 12 kategorii Orlik toczą się bardzo wyrównane pojedynki . Oprócz drużyny MOSP , która odniosła komplet zwycięstw , każdy może wygrać z każdym . Świetnie radzą sobie nasi chłopcy z Wókniarza . Na 15 rozegranych meczy przegraliśmy tylko 4 (trzy z MOSPem i jedną z Gródkiem) . Reszta pojedynków była bardzo zacięta a najczęściej padał wynik 0 : 0 . Po bardzo udanym turnieju w Gródku , gdzie wygraliśmy dwa mecze , jeden zremisowaliśmy i dwa minimalnie przegraliśmy , byliśmy na 2 miejscu w tabeli .

W turnieju 3 organizowanym przez BKS Jagiellonia dopadła nas niemoc strzelecka . Mimo bardzo wielu sytuacji w każdym z meczy , dopiero w ostatnim udało się nam strzelić bramki i wygrać . Pozostałe mecze kończyły się wynikiem 0 : 0 , i porażką z MOSPem . Szkoda najbardziej punktów straconych z autsajderem grupy BKS . Ten remis kosztował nas utratę drugiego miejsca na rzecz Gryfiku Gródek . Na szczęście są jeszcze trzy turnieje i jestem przekonany że wrócimy na drugie miejsce dające awans do grupy mistrzowskiej .

Wyniki :

Włókniarz – BKS                 3 : 0 ( Mikołaj Zajkowski , Kamil Dworakowski i Sam. ) i 0 : 0

Włókniarz – MOSP 2     4 : 0 (Maciek Czarniecki ,Robert Pul ,Kondrat Bartosz ,Kuba Karpiński)            i 4 : 0                    ( Gracjen       Cichanowicz , Robert Pul , Mateusz Malinowski , Kondrat Bartosz )

Włókniarz – Gryfik            0 : 1 i 0 : 0

Włókniarz – Michałowo   0 : 0 i 0 :0

Włókniarz – MOSP           0 : 2 i 0: 4

W tym sezonie mamy zgłoszone trzy drużyny do meczy ligowych w kategorii Orlik . Poniżej podział zawodników z zastrzeżeniem , że może dochodzić to korekt w składach o których będę informował przed każdym turniejem .

 

Włókniarz I                                     Włókniarz II                                       Włókniarz III

1.Baczar Bartek                      1.Nagórski Kamil                               1.Chomaniuk Kornel

2.Bleszko Mateusz                2.Data Kacper                                    2.Cichanowicz Gracjan

3.Boratyński Oliwier               3.Dubowski Michał                          3.Czarniecki Maciej

4.Chomko Maks                       4.Dziemiańczyk Antek                    4.Dworakowski Kamil

5.Drozdowski Kamil               5.Gabiński Patryk                             5.Karpiński Jakub II

6.Grzywiński Dawid               6.Gierej Patryk                                  6.Makal Łukasz

7.Jędrzejczyk Krystian           7.Jurkowski Adrian                          7.Malesza Aleksander

8.Karpiński Jakub                  8.Kasperowicz Mateusz                   8.Malinowski Mateusz

9.Kazuczyk Jakub                   9.Łomanowski Karol                        9.Mancewicz Jan

10.Krysztopowicz Norbert    10.Płoński Hubert                            10. Pul Robert

11.Małyszko Krzysztof           11.Suszko Paweł                                11.Wodnicki Oliwier

12.Nowel Wiktor                    12.Talibski Joachim                         12.Zajkowski Mikołaj

13.Sadowski Szymon             13.Zolnik Staś                                   13.Kondrat Bartek

14.Romanowicz Bartek         14.Rybnik Kszysztof

15.Sadowski Maciej

 

Włókniarz I i Włókniarz II grają w Grupie 4 a Włókniarz III w Grupie 12  . Harmonogram turniejów i organizatora można podejrzeć na stronie ” Łączy Nas Piłka ” !

 

PIĄTEK

Z bardzo dobrej strony pokazała się drużyna Włókniarza III w swoim pierwszym turnieju ligowym organizowanym przez MOSP Białystok . W niespełna dwie godziny rozegraliśmy pięć meczy . Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie i rywalizacja była zacięta do ostatnich minut . Z wyjątkiem drużyny BKS Jagiellonia , która poniosła same porażki , poziom był bardzo wyrównany . Dlatego tym bardziej cieszy rezultat osiągnięty przez naszych chłopców : trzy zwycięstwa , remis i jedna porażka po pierwszej rundzie daje nam drugie miejsce w tabeli . Oby tak dalej .

Wyniki piątkowych meczy :

MOSP – Włókniarz                          1 : 0

MOSP II – Włókniarz                      0 : 1

KP Michałowo – Włókniarz               0: 1

Gryfik Gródek – Włókniarz               1 : 1

BKS Jagiellonia – Włókniarz             0 : 7

 

SOBOTA

W sobotę i niedzielę uczestniczyliśmy w Międzynarodowym Turnieju FOOTBAL FESTIWAL w Olecku . Po udanych meczach ligowych w piątek przystępowaliśmy do swoich meczy z dużym optymizmem . Niestety rzeczywistość okazała się inna i szybko zostaliśmy sprowadzeni na ziemię . Przegraliśmy wszystkie swoje mecze w grupie :

Jagiellonia – Włókniarz                             6 : 0

Sdushor Kaliningrad – Włókniarz               5 : 0

Pogoń Siedlce – Włókniarz                       2 : 0

Tigrid Talin – Włókniarz                           5 : 1

MKS Ełk – Włókniarz                                3 : 0

AP Talent – Włókniarz                             4 : 0

FK Klaipeda – Włókniarz                        5 : 0

 

Bardzo bolą porażki z Pogonią i MKS . Były to drużyny w naszym zasięgu i tylko proste błędy i brak odpowiedniej reakcji na stracone bramki były przyczyną naszych porażek . Smutek , rozczarowanie , złość towarzyszyły na podczas kolacji i wieczornego spaceru .

 

NIEDZIELA

Kiedy wydawać by się mogło że znowu wrócimy do domu z ostatnim miejscem nastąpiło przebudzenie . W meczu z Wigrami II Suwałki nasi chłopcy zremisowali 1 : 1 . Pomimo , że przegrywaliśmy 1 : 0 walczyliśmy do końca . W końcu bramka stracona nas nie podłamała i zdołaliśmy strzelić bramkę dającą remis a przy odrobinie szczęścia mogliśmy się pokusić o zwycięstwo . Podbudowani remisem , nabraliśmy pewności siebie i wygraliśmy 3 ostatnie mecze  :

MUKS Płaska – Włókniarz        0 : 3

Dainava Alytus – Włókniarz     1 : 2

FK Klaipeda II – Włókniarz     0 : 1

W ogólnym rozrachunku zajęliśmy 12 miejsce ex-aequo z Wigrami II Suwałki ( 10 punktów ) na 16 zespołów , co uważam że jest naszym małym sukcesem biorąc pod uwagę fakt że był to bardzo silnie obsadzony turniej .

Strzelcy Bramek :

Mancewicz Janek   –  3

Dworakowski Kamil , Dubowski Michał , Kondrat Bartek , Malesza Oleg , Zolnik Staś  – 1

Wielkie podziękowania wszystkim rodzicom za możliwość wyjazdu na ten turniej .

Cel zrealizowany

 

W ostatni weekend wakacji udaliśmy się do Augustowa na Turniej rocznika 2006 . Zajeliśmy tam ostatnie miejsce , przegrywając sześć meczy i jeden remisując . Ale cel na ten turniej był inny . Pojechaliśmy tam po naukę , nabieranie pewności siebie i realizowanie założeń przedmeczowych . I cel ten zrealizowaliśmy. Z każdym meczem nasza gra wyglądała lepiej . Z każdym meczem było widać , że chłopcy są bardziej odważni w swojej grze . Co prawda nie udało nam się wygrać z zespołami które były w naszym zasięgu ( Sparta Augustów , Polonez II Warszawa , Piłkarskie Talenty Ełk ) a o naszych porażkach zadecydowały jak zwykle proste błędy w obronie i brak skuteczności . Ale biorąc pod uwagę fakt że w turnieju uczestniczyliśmy tylko w 10 osobowym składzie i mając w swoim zespole najwięcej chłopaków z rocznika 2007 , zaprezentowaliśmy się całkiem nieźle .

Wyniki naszych meczy :

Włókniarz – Wigry Suwałki  ( I miejsce w turnieju )                       0 : 10

Włókniarz – MOSP Białystok ( IV miejsce w turnieju )                  0 : 4

Włókniarz – Polonez I Warszawa ( II miejsce w turnieju )            0 : 7

Włókniarz – Sparta Augustów ( V miejsce w turnieju )                  0 : 0

Włókniarz – Talent Białystok ( III miejsce w turnieju )                 0 : 6

Włókniarz – Polonez II Warszawa ( VI miejsce w turnieju )         0 : 2

Włókniarz – Piłkarskie Talenty Ełk ( VII miejsce w turnieju )      1 : 2   ( Cichanowicz Gracjan )

Kolejny krok ku sportowej przyszłości za nami

 

W dniach 12 – 18 sierpnia udaliśmy się w składzie 22 osobowym na obóz do Gołdapi . Z punktu widzenie trenera obóz jest jednym z najważniejszych elementów szkolenia młodych piłkarzy . Można w spokoju popracować nad elementami piłkarskimi i taktycznymi . Bardzo ważną rolą jest także budowanie charakteru drużyny . Dyscyplina , koleżeństwo , obozowe obowiązki , dbanie o czystość ( zarówno osobistą jak i w pokojach ) , odpowiedzialność zbiorowa . Wszystko to zaprocentuje w przyszłości .

Odbyliśmy 10 treningów na boisku i w terenie . 3 treningi taktyczne ( wyświetlanie słabych i dobrych stron każdego zawodnika ) . Rozegraliśmy 3 sparingi : z Warmią Grajewo przegraliśmy 10 – 1 , z Romintą Gołdap wygraliśmy 8 – 2 i z Promieniem Mońki przegraliśmy 7 – 4 . Mnie najbardziej cieszy ostatni sparing , gdzie na boisku było widać , że chłopcy próbują grać tak jak ćwiczyliśmy na treningach . Było dużo walki i zaangażowania .

Oprócz codziennej pracy nie zabrakło atrakcji : pływaliśmy rowerami wodnymi , spacerowaliśmy wokół leczniczych Tężni , zwiedzaliśmy posterunek Policji , wjechaliśmy kolejką linową na Piękną Górę , byliśmy na basenie . Odbył się także ” chrzest piłkarski ” .

Zapraszam do oglądania zdjęć na FACEBOOKU : Ks Włókniarz 2006/2007

Grupa Orlik swoje treningi zaczyna 19 sierpnia . Plan treningów pozostaje bez zmian . Zajęcia odbywać się będą we wtorek , środę i piątek . W sierpniu zostaje taki sam podział na grupy niebieską i zieloną .

Zawodnicy zapisani na obóz wyjeżdżają 12 sierpnia ( szczegółowe informacje wkrótce )

PARTNER

SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW