1942 – W tym roku trwała II wojna światowa,  powstała Polska Partia Robotnicza, otworzono obóz w Treblince, a na świat przyszedł Muhammad Ali.
Dzisiejsza liczba dnia, to licznik dni wstecz, 1942 dni temu…
23.04.2014 – premierem był Donald Tusk, gimnazjaliści pisali egzaminy, a na Ukrainie trwały w najlepsze przepychanki z Rosją. Dalej nic? Zajmijmy się tylko „naszym podwórkiem” i piłką kopaną na Podlasiu. W ekstraklasie (T-Mobile) Jagiellonia była się o grupę mistrzowską (nieskutecznie), w I lidze nie mieliśmy przedstawiciela, ale za to w II lidzie przodowały Wigry Suwałki (na koniec sezonu awansowały z I miejsca), w III lidze grały takie klubu jak Promień Mońki, Dąb Dąbrowa Białostocka, Jagiellonia II Białystok, czy nieistniejąca już niestety LZS Narewka. Dalej nie to, przejdźmy do sedna…
23 kwietnia 2014 roku drużyna seniorska KS Włókniarza Białystok rozegrała mecz Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim z ŁKS Łomża, był to ostatni oficjalny mecz, dokładnie 1942 dni temu…
Przypomnijmy, klub założony w 1947 roku, posiadający dużą historię, grający w przeszłości na szczeblu centralnym (II liga), w którym swoje pierwsze kroki stawiali późniejsi zawodnicy czołowych klubów w Polsce i za granicą, a nawet Reprezentanci Polski.
KS Włókniarz Białystok w sezonie 2013/2014 był klubem V ligi okręgowej. Rundę jesienną zakończył na 3 miejscu z dużymi aspiracjami na powrót, po rocznej przerwie, do IV ligi. Na planach jednak się skończyło. Z powodu licznych niejasności i kłótni między nowym, a ustępującym Zarządem, Podlaski ZPN nie dopuścił zespołu seniorów do dalszego kontynuowania rozgrywek, co oznaczało nic innego jak rozwiązanie drużyny.

Nowy rozdział z historią klubu w sercu

Od sezonu 2019/2020 następuje reaktywacja drużyny seniorów KS Włókniarz Białystok. Zespół zmagania rozpocznie w najniższej na Podlasiu A Klasie. Trzon drużyny stanowić będą chłopcy z rocznika 2002/2003 występujący w zeszłym sezonie w juniorach młodszych, dodatkowo wzmocniona kilkom zawodnikami doświadczonymi, pierwszym trenerem zaś został Marek Szerszenowicz, wieloletni trener grup młodzieżowych WKS-u, szkoleniowiec z uprawnieniami UEFA A.
Na co stać ten zespół? Na wszystko!!! Młodzieńcza fantazja i serce do walki połączone z doświadczeniem starszych zawodników stanowić może wybuchową mieszankę i maszynę, której obawiać powinni się wszyscy.

Na dzień dobry Puchar Polski – Pierwszy mecz, pierwsze emocje

Tak jak pisaliśmy wcześniej, ostatni mecz zespół seniorów rozegrał w Pucharze, idealnym jest więc wrócić na seniorską mapę Polski w tych samych rozgrywkach, którymi nas pożegnano. Nastroje bojowe, co raz goręcej na sama myśl, pierwszy gwizdek już dziś o 17:00 na boisku MOSP przy ul. Świętokrzyskiej.
PRZYJDŹ, KIBICUJ, PISZ RAZEM Z NAMI NOWĄ HISTORIĘ ZASŁUZONEGO KLUBU!!!

Lwy Białystok – Włókniarz Białystok
Sobota 17.08.2019 godzina 17:00
Boisko MOSP ul. Świętokrzyska

PARTNER

SPONSORZY TECHNICZNI
TABELE WYNIKÓW